Nowa linia autobusowa na Klinach

Od poniedziałku, 15 lutego 2021 roku, mieszkańcy krakowskich Klin mają do dyspozycji kolejną linię autobusową – pozwala ona dojechać w południowy rejon osiedla.

Trasa nowej marszruty jest nieco zakręcona i wiedzie przez ciasne uliczki, ale pozwoliła dotrzeć tam gdzie była potrzeba. Z tego też względu do obsługi brygady 121-01 przeznaczony jest Autosan M09LE, a linia nie powstała przez dodanie kolejnego wjazdu kieszeniowego dla linii 151/451. Sama pętla to tak naprawdę układ drogowy z przystankiem końcowo-początkowym.

Borek Fałęcki – Zakopiańska – Zawiła – Borkowska – Forteczna – Zagaje – Pronaszków – Homolacsa – Kliny Poranne – Gałęzowskiego – Boratyńskiego – Umińskiej – Pronaszków – Zagaje – Forteczna – Zawiszy – Doktora Judyma – Banachiewicza – Narvik – Zawiszy – Forteczna – Borkowska – Zawiła – Zakopiańska – Borek Fałęcki

Linia kursuje codziennie z odpowiednią dla każdego dnia oraz pory częstotliwością:

  • w dni powszednie w godzinach 5:00 – 20:00 z częstotliwością co 45 minut w godzinach szczytu i co 50 minut poza godzinami szczytu
  • w soboty w godzinach 7:00 – 19:00 z częstotliwością co 60 minut
  • w niedziele i święta w godzinach 10:00 – 19:00 z częstotliwością co 60 minut

Już w pierwszych dniach funkcjonowania zaobserwowano zainteresowanie nowym połączeniem, więc istnieje szansa, że z upływem czasu częstotliwość się zwiększy.

Daniel Skrodzki