Wszystkich Świętych 2021 – fotorelacja

Wszystkich Świętych 2021 za nami, więc czas na podsumowanie.

Fotogaleria znajduje się pod tekstem.

W dniach 30.10.2021 – 2.11.2021 kursowało kolejno 9 linii tramwajowych oraz 24 autobusowe.

W przeciwieństwie do lat ubiegłych, w tym roku wszystkie dodatkowe linie tramwajowe kursowały przez 4 dni.

Cała stawka taborowa dwóch operatorów czyli MPK S.A w Krakowie i Mobilis zapewniły jak najlepszą obsługę linii cmentarnych. Wszystko było zorganizowane w jak najlepszym porządku i wykonane na 100%!

W trakcji tramwajowej standardowo na najbardziej oblegane linie skierowano pociągi 2014N, NGT8 oraz Stadler Tango Lajkonik. Dodatkowo na linii 83 i 87 kursowały składy 3x105Na. Na pozostałych liniach kursowały składy NGT6 oraz EU8N.

W trakcji autobusowej bez zmian, na ulice wyjechały wszystkie autobusy wielkopojemne, maxi, a także midi. Krótko mówiąc: wszystko co miało koła, przegląd i paliwo.

Pod nadzorem służb Policji, Nadzoru Ruchu MPK i Mobilis oraz Straży Miejskiej całość odbywała się bardzo spokojnie i bez incydentów.

Zapełnienie w stosunku do 2019 roku było niewielkie. Wpływ na to miało to, iż w tym roku odwiedzanie grobów obywatele rozłożyli w czasie.
Umożliwił to tzw. DŁUGI WEEKEND. Pogoda sprzyjała spacerom, choć jak podawał nam Nadzór Ruchu, w godzinach porannych tramwaje miały problem z ruszaniem z peronów w strefach przystankowych jedynie na Cmentarzu Rakowickim. Ograniczenia wokół cmentarzy były znaczne. Mimo to wszystko przebiegło sprawnie.

Tradycyjnie dziękujemy za wysłuchanie apelu o pozostawienie samochodu pod domem.

Cmentarz Grębałów
Wiadukty
Cmentarz Batowice
Prądnik Czerwony
Cmentarz Rakowicki

Pełny komunikat Zarządu Transportu Publicznego, przedstawiający organizację komunikacji miejskiej w dniu 01.11.2021r. dostępny jest tutaj.

Dominik Włodarczyk
Zdjęcia: Dominik Włodarczyk, Daniel Skrodzki